subota, 30. srpnja 2011.

DFB-kup: Hasan Salihamidžić (Brazzo) strijelac u sramoti Wolfsburga!

Najviše iznenađenje već u prvom kolu DFB-kupa priredili su igrači Red Bull Leipziga, kada su izbacili prvoligaša Wolfsbrurga.

Nogometaši Red Bull Leipziga su preko raspoloženog Daniela Frahna tek nakon 17. minuta igre imali vodstvo od 2:0. U nastavaku igra Wolfsburga se donekle popravila te golovima Srđana Lakića u 25. minuti i tri munute kasnije golom bivšeg igrača Bayerna Hasana Salihamidžića poravnavaju rezultat na 2:2.

Utakmica je u nastavku oppračena lijepom igrom, s manjkom prilika na obje strane, da bi upravo Daniel Frahn svojim Hat-Trickom pred kraj prvog poluvremena svoju ekipu sa konačnih 3:2 na kraju odveo u drugo kolo DFB-kupa.

Vrijedno pomena jeste to da je Hasan Salihamidžić prije postizanja pogotka prošao s javnom opomenom, te ga je nešto kasnije i trener Felix Magath nedovoljno oporavljenog i umornog izveo iz igre.

DFB-Pokal, 1. kolo:

Essen - Union Berlin 2:2 (Brauer 22, Koep 71/ Zoundi 82, Terodde 90)
Osnabruck - Minhen 1860 2:2 (Wegkamp 1, Mauersberger 34/ Lauth 11 - penal, Volland 48)
RB Leipzig - Wolfsburg 3:2 (Frahn 6, 17, 45/ Lakić 25, Salihamidžić 28)
Regensburg - Borussia M. 1:3 (Schweinsteiger T. 30 - penal/ Stranzl 14, Reus 22, De Camargo 70)
Saarbrucken - Aue 1:1 (Lerandy 79/ Paulus 35 - penal)
Wehen - Stuttgart 1:2 (Janjić 28 - penal/ Bičakčić 5, Kuzmanović 51)