subota, 30. travnja 2011.

Bayern lako protiv Schalkea

Bayern je na Allianz-Areni u Minhenu, rezultatom 4:1, savladao Schalke u posljednjem susretu 32. kola njemačke Bundeslige.

Tako su Bavarci iskoristili današnji kiks (poraz) Hannovera i vratili se na treću poziciju, gdje žele završiti sezonu, kako bi naredne sezone igrali Ligu prvaka.

Bayern je lakše nego se to očekivalo savladao Schalke, učesnika polufinala ovogodišnje Lige prvaka. Furiozan početak domaćih okrunjen je pogotkom Arjena Robbena u šestoj minuit. No, samo dva minuta kasnije, Holger Badstuber je zatresao vlastitu mrežu, pa je rezultat bio izjednačen.

Sjajna predstava na Allianz-Areni je nastavljena. Thomas Muller u 13. minuti donosi novo vodstvo domaćem sastavu, a samo šest minuta kasnije Mario Gomez, asistent prvog pogotka, pogađa za 3:1.

Pet minuta prije kraja utakmice Muller svojim drugim golom na utakmici rješava sve dileme oko pobjednika.