nedjelja, 27. veljače 2011.

Leverkusen otišao na 4 boda prednosti u odnosu na Bayern

Kompletirano je 24. kolo njemačkog nogometnog prvenstva. U nedjelju su na rasporedu bile dvije utakmice. Stuttgart je slavio na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu 2-0, dok su Werder i Bayer podijelili bodove u Bremenu odigravši 2-2...

Drugoplasirani Bayer imao je prednost 2-0 na Weserstadionu sve do sedam minuta prije kraja zahvaljujući golovima Erena Derdiyoka i Simona Rolfesa i činilo se da će upisati nova tri boda. No, domaćin je u samoj završnici uspio spasiti bod autogolom Stefana Kießlinga i i golom Sebastiana Prödla glavom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Valja reći da je u trenucima drugog primljenog gola Bayer igrao s igračem manje, budući je u 87. minuti drugi žuti karton zaradio Arturo Vidal. Na taj način Bayer 10 kola prije kraja za vodećom Borussijom Dortmund zaostaje velikih 12 bodova, dok je prednost u odnosu na akutalnog prvaka Bayerna povećana na 4 boda.