subota, 13. kolovoza 2011.

FC Zurich pobjedom uoči play-offa Lige Prvaka protiv FC Bayerna

FC Zürich je uoči utakmice play-offa Lige Prvaka protiv FC Bayern Münchena ostvario pobjedu protiv FC Basela i bivšeg Bavarca Thorstena Finka.

FC Zurich je samo sedmicu dana nakon (Torfestival - gradskog derbija) protiv Grasshoppersa ostvario svoju prvu pobjedu na gostovanju ove sezone.

Protivnik FC Bayerna u play-offu Lige Prvaka FC Zürich je u subotu savladao ekipu Thorstena Finka, FC Basel sa 2:1 - te upravo kao i FC Bayern u zadnjem trenu odnio pobjedu na St. Jakob-Parku.

Pred ukupno 30 642 grelatelja na stadionu St. Jakob-Park, domaćin je poveo u 30. minuti preko David Abraham, da bi uspješan finiš za ekipu FC Zuricha ostvarili Mathieu Beda u (87. minuti) i Amine Chermiti (90. +3).

Njemački Rekordni Prvak će 17. augusta na stadionu Allianz Arene odigrati prvu utakmicu play-offa protiv FC Zuricha, kao i uzvrat u Zurichu na St. Jakob-Parku kako bi "osigurali" plasman u grupnu fazu Lige Prvaka.