nedjelja, 5. prosinca 2010.

Nakon što je Borussia Dortmund pobijedila: Tu je nažalost 17 bodova zaostatka

Prije ovoga kola Bayernovi čelnici, kao i uvijek, govorili su da Bayern može stići prvo mjesto, Van Gaal je priželjkivao da u ovom kolu Borussia Dortmund izgubi a Bayern dobije i da to bude početak stizanja. Ali dogodilo se sasvim suprotno tome i sada zaostatak Bayerna je čak 17 bodova...

U ovom kolu Borussia Dortmund je slavila na gostovanju kod Nürnberga s 2-0.

Bila je to osma gostujuća pobjeda dortmundskog sastava iz jednako toliko utakmica, kao i 13. ukupno ove sezone. U 23. minuti za 1-0 zabio je bivši Bavarac Mats Hummels, a pred kraj utakmice u 88. minuti Robert Lewandowski povisio je na 2-0. Hummelsov gol postignut je glavom nakon asistencije Nurija Sahina, dok je Lewandowski pobjedu potvrdio udarcem ljevicom s nekih osam metara.

Nova pobjeda donijela je Borussiji čak deset bodova viška nad prvim pratiteljem Mainzom, dok nad aktualnim prvakom Bayernom Kloppova momčad ima nevjerojatnih 17 bodova viška.

Izvor vijesti - Uredio: samir-ko-saki